• Tulumba Phone Card
  •   
  • Flowers to Turkey
  • Tulumba Free Shipping
  • Go To Shopping Cart
Welcome, Guest ( Login )

Featured Turkish Music Albums - Dec 2016

Livaneli 50. Yıl "Bir Kuşaktan Bir Kuşağa"

Zülfü Livaneli

San Romeo'da en iyi besteci ödülünü alan, 1996 yılında UNESCO tarafından Büyükelçilikle onurlandırılan ustanın 50. Sanat Yılı için 50 eseri yeni düzenlemeleri ile 50 Sanatçı tarafından yeniden yorumlandı. Eserleri ile Dünya'da birçok ödüle layık görülen Livaneli'nin 50.Sanat Yılı için hazırlanan dev proje şu ana kadar yapılanlar arasında en büyüğü olma özelliğini taşıyor.

Rakipsiz

Demet Akalın

En çok satan albüm, en çok konser veren şarkıcı ve yeni albüm için son sürat geliyorum. Dile kolay ‘Sebebim’ ile başlayan 20. Yıl serüvenim ‘Hayalet’le, albüme en son giren şarkıyla devam edecek… Tüm sevenlerime binlerce kez teşekkürler…diyen Demet Akalın 20. Sanat yılını kutluyor...

Sahiden

Buray

"İstersen” ve "Sen Sevda Mısın?” şarkılarının başarılarıyla; dijital platformlarda ve ulusal radyolarda zirveye yerleşen, ilk albümüyle hem müzik eleştirmenlerinin hem de dinleyicilerin takdirini kazanan ve bu başarısını aldığı "En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ve "En İyi Şarkı” ödülleriyle perçinleyen Buray, merakla beklenen ikinci stüdyo albümünü dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Aşk’tan Olsa Gerek

Aşkın Nur Yengi

Aşkın Nur Yengi "Aşktan Olsa Gerek” ismini verdiği 5 şarkılık EP’sinde ilk olarak sözü ve müziği Soner Sarıkabadayı imzası taşıyan Altın Kaplama’yı dinleyiciyle buluşturuyor. Erdem Kınay aranjörlüğündeki Altın Kaplama şarkısı ile iddialı bir dönüş yapan sanatçı, bu şarkıyla sevenlerinin karşısına bambaşka bir Aşkın Nur Yengi olarak çıkıyor.

Ben Yoruldum Hayat

Mümin Sarıkaya

Mümin Sarıkaya'nın albümle aynı adı taşıyan, "Ben Yoruldum Hayat" şarkısının ve daha önce Single olarak yayınladığı "Al Başımdan Bu Dertleri" adlı şarkının da bulunduğu albümde 10 eser yer almakta. Albümde 6 şarkının söz ve müziği Mümin Sarıkaya'ya ait. Ayrıca Neşet Ertaş, Ali Osman Nebioğlu, Nurullah Akçayır gibi ustaların eserlerini yorumlayan Mümin Sarıkaya; albüm düzenlemelerinde Göksun Çavdar, Cihan Sezer, Alper Atakan gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

Sevmek Yetmiyor Bazen

Tan Taşçı

Türk Pop Müziği'nde kendi söylediği şarkılar dışında yazıp bestelediği ve başkaları tarafından seslendirilen hitler ve yaptığı düetlerle milyonların kalbinde yer edinen otoritelerin ve müzik eleştirmenlerinin yakından takip ettiği Tan Taşçı'nın 6 yıl aradan sonra çıkardığı "Sevmek Yetmiyor Bazen” albümünde tüm şarkıların söz ve müzikleri kendisine ait, düzenlemelerde ise Ozan Çolakoğlu, Sezgin Gergin, Olcay Demirci, Okan Akı ve Yasin Keleş imzaları bulunuyor.

Yağmur

Sancak

Rap müzik tarzında ün yapmış olan Sancak, Yağmur adında 6 parçalık yeni albümünü yayınladı. Bu albüm içeriğinde yer alan Korkma Söyle şarkısının video klibini Youtube hesabından 10 Kasım 2016 tarihinde yayınlayan Sancak, Kasım ayı sonuna kadar 7 milyonun üzerinde izlenmiştir.

Babamın Şarkıları

Tuğçe Tayfur

Tuğçe Tayfur’un Babası Ferdi Tayfur’un doğum günü için özel olarak hazırladığı "Babamın Şarkıları” adlı albüm çıktı. Albümde Babası Ferdi Tayfur’un bestelerini "Senin şarkılarını seslendirmek bir şeref” diyerek kendini has yorumu ve yeni, batılı düzenlemelerle seslendiren Tuğçe Tayfur, ilk klibi albümün çıkış şarkısı olan Emmoğlu’na çekti.

Yalan Dünya

Samir Tarzım

Türk Sanat Müziği tarzındaki "Yalan Dünya” isimli albümüyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan Samir Tarzım, İlahiyat ve aynı zamanda Mısır Ma’had el-Mûsıki Konservatuarı mezunudur. İlk klip çalışmasını söz ve müziği Samir Tarzım imzası taşıyan "Yalan Dünya” isimli esere Şahin Yiğit yönetmenliğinde Avusturya - Viyana’da yaptı. Bu şarkıyı yazarken Neşet Ertaş ve Candan Erçetin’in seslendirdikleri 'Yalan Dünya' isimli eserlerinden esinlendiğini de dile getirdi.

Bambaşka

Sinan Özen

"Ben dahil böyle bir aşkı durdurmaya kimsenin gücü yetmezdi” sözleriyle mesleğine duyduğu sevgiyi ifade eden Sinan Özen, yaklaşık 7 yıllık bir aranın ardından 18. Albümü "Bambaşka” ile müzik marketlerde yerini aldı… Sanatçının kendisine ait 5 şarkının yer aldığı albüm de Hakkı Yalçın, Timur Arat, Murat Güneş, Suat Ersoy, Murat Sağır ve Hatem Tutkus gibi müzik dünyasının önemli isimlerinin söz ve besteleri yer alıyor.

90'dan Pop

Muazzez Ersoy

90'dan Pop Albümünde Tarkan, Yıldız Tilbe, Sezen Aksu, Metin Özülkü, Harun Kolçak gibi ünlü sanatçıların şarkılarını seslendiren Muazzez Ersoy birçok dinleyiciden, özellikle 90'lı şarkılara hayran olan kitleden tam not alacağa benziyor.

Bach & Mozart Edition (12 CD + 1 DVD Box Set)

İdil Biret

Müziğe olan ilgisi iki yaşında başlayan İdil Biret, 11 yaşındayken Kempff ile Mozart'ın İki Piyano İçin Konçertosu 'nu Paris Champs-Elysees Tiyatrosu'nda çaldı. Sayısız ödül alan sanatçının Bach ve Mozart eserlerinin kayıtları 12 CD ve 1 DVD'lik sette toplandı.

Minor

Mircan Kaya

Minor müzik projesi, farklı etnik çevrelerden gelen, farklı biyolojik ve psikolojik özelliklere, farklı kültürel ve tarihi alt yapıya sahip doğulu ve batılı müzisyenlerden duyguda birlik esasına dayanan evrensel bir sentez çıkarmak üzere yaratılmıştır.

Beni Güzel Bir Yere Götür

Banu Savaş

Banu Savaş'ın söz ve bestesi kendine ait olan çok sayıda bitmiş şarkısı bulunmaktadır; bunlardan altı tanesi Babajim stüdyolarında Pieter Snapper prodüktörlüğünde, Aidan Love aranjesinde albüm olarak tasarlandı. Çıkış parçası olarak düşünülmüş dâhi’nin söz- bestesi yine Banu Savaş‘a ait.

Adana

Vardan Hovanissian, Emre Gültekin

Türk ve Ermeni şarkılarının harmonik karşılaştırması ile Ermenistan duduğunun melankolik tınısı yanında Türk sazının ve tanburunun ustalığı bizlere tarihe bakıp olumlu şeyler üretilebileceğinin mümkün olduğunu açıkça göstermektedir.

50. Yıl

Asu Maralman

Sanatçının 50. sanat yılına özel olarak hazırlanan bu albümde tamamen orijinal makara kayıtları kullanıldı. Albümde sanatçının en değerli şarkılarından bazıları olan "Bağrı Yanık Dostlara”, "Aşık”, "Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm”, "Kimine Hay Hay Kimine Vay Vay”, "Bal Gibi Olur” ve daha nice hitler bir arada.

Benim Adım Feridun - Orijinal Film Müzikleri (Soundtrack)

Various

Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Çağan Irmak’ın yeni filmi "Benim Adım Feridun” izleyicilerle buluşmaya hazırlanırken, Çiğdem Erken imzası taşıyan film müzikleri albümü de müzik marketlerdeki yerini alıyor. Tamamını Çiğdem Erken’in hazırladığı, TAFF Pictures yapımcılığında Mahir Ünsal Eriş’in aynı adlı eserinden senaryolaşıp yönettiği "Benim Adım Feridun” filminin müzikleri, filmin vizyon tarihiyle aynı gün dinleyiciyle buluşuyor.

Beklenen

Yökş

Kendi isimlerini taşıyan ilk stüdyo albümleri "Yok Öyle Kararlı Şeyler” ile kısa sürede kendi özgün kitlesini yaratan ve Türkçe Rock Müzik akımının yeni nesil en önemli temsilcilerinden biri haline gelen Yökş’ün "Beklenen” isimli ikinci stüdyo albümü dinleyicileri ile buluşuyor!

İstanbul Beyrut Paris

Eski Bando

Geçmişlerinde ve günümüz yaşantısında birçok kültüre sahiplik yaparak çeşitli kimlikleri bir bütün olarak yaşatan üç şehrin ismini alan albüm, bu üç ismi sembolize ederek tüm dünya şehirlerinin kardeşliğine, birlikte yaşama azmine ve dünyayı daha güzel bir yer haline getirecek kültürel paylaşımlara gönderme yapıyor.

Ekşi Elmalar - Orijinal Film Müzikleri (Soundtrack)

Various

"Ekşi Elmalar”, Yılmaz Erdoğan’ın güçlü kaleminden çıkan ve her biri yıllarca dilimize dolanacak olan replikleri, izleyenlerin zihnine işlenecek oyunculuk performansları ile hem güldürüp hem ağlatacak, hatta çoğu zaman ağlatırken güldürecek bir film. Filmin güzel müzikleri de Kasım ayında sinema ve müzik severlerle buluştu.

Categories

Best Sellers

Customer Service

20% DISCOUNT

WE ARE MOVING!

Please help us get rid of inventory. We will not replenish inventory until the move is completed at the end of August. Use coupon code summer20 during checkout to receive the discount.

Expect a new and improved Tulumba in September.

Featured Product

Tarkan 10
Tarkan 10

Promotions

0 Item(s)
$0.00